Elementor Pro 2.9 – tri zaujímavé novinky

Elementor Pro 2.9

Dnešným dňom uzrela svetlo sveta nová verzia Elementor Pro 2.9 prinášajúca tri zaujímavé novinky, ktorými ďalej rozširuje možnosti globálnej úpravy stránok z jedného miesta, čím túto činnosť ešte viac zjednoduší.

Po funkcii štýlovania témy, ktorá bola nedávno predstavená v bezplatnej verzii Elementor, tak pribudli nové funkcie aj v Pro (platenej) verzii.

 

Navrhnite si hlavičku, pätičku a obsah z jedného miesta

Isto to poznáte, vytvárate stránku, vkladáte na ňu obsah a zrazu zbadáte, že vaša hlavička/pätička potrebuje vylepšiť. Do verzie 2.9 ste museli opustiť rozpracovanú stránku, vrátiť sa z Elementora do WordPress, ísť do „Šablóny/Theme Builder“, upraviť hlavičku/pätičku a opäť sa vrátiť k editácii stránky. Zdĺhavé, však?

A práve preto tento proces tvorcovia vo verzii 2.9 Pro značne zjednodušili. Pri editácii obsahu sa viete úplne jednoducho, ako keby ste editovali nejakú sekciu, prepnúť do editácie hlavičky, pätičky a odtiaľ naspäť na editáciu obsahu. Aké jednoduché.

Elementor úprava celej stránky

Zdroj: elementor.com
 

Nastavte dynamické farby

V spolupráci s ACF je možné okrem iných dynamických prvkov nastavovať na stránke aj dynamické farby. Viac o tejto funkcionalite sa dočítate v oficiálnom článku.

Získajte prístup k online kurzu Od nápadu k hotovému webu za 30 dní, v ktorom vás naučím, ako si môžete vytvoriť plnohodnotný web za 30 dní, alebo menej, aj keď ste netechnický typ.

ZÍSKAŤ PRÍSTUP KU KURZU

 

Nastavte vlastné globálne CSS pravidlá

Väčšinou pri potrebe zmeniť štýly niektorých prvkov na stránke, ak takúto zmenu neumožňuje priamo použitá téma, je nutné ísť vo WordPress do „Vzhľad/Prispôsobiť/Dodatočné CSS“, čo je opäť ďalšie zdržanie, ak to zistíte až pri úprave stránky v Elementore. Odteraz už ale tieto vlastné CSS pravidlá môžte nastaviť priamo v Elementore, bez potreby „ísť von“ z editácie stránky a meniť to v nastaveniach témy. V ľavom paneli kliknite na „hamburger“ (tri vodorovné čiarky) a zvoľte „Theme Style/Custom CSS“. Všetky potrebné zmeny tak vykonáte bez toho, aby ste opustili Elementor.
Elementor vlastné CSS

Získajte prístup k ebooku ZDARMA, ktorý odhaľuje...

Ako môžete mať svoj prvý
WEB ONLINE EŠTE DNES?

(aj keď nie ste technický typ)

ÁNO, CHCEM TO VEDIEŤ


Pridajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore