Divi vs. Elementor. V čem jsou jiné a který je lepší?
Divi a Elementor – dva velmi oblíbené a hojně využívané page buildry na bázi drag and drop. V čem jsou jiné a který je lepší? Pojďme se na to podívat.
Elementor, jeden z najlepších page builderov pre WordPress, ktorému dôveruje viac ako 5 miliónov web stránok. V základe je zadarmo, ak ho ale budete chcieť využiť naplno, zakúpte si Elementor Pro s cenou už od 49$ za jeden web ročne.
Divi a Elementor – dva velmi oblíbené a hojně využívané page buildry na bázi drag and drop. V čem jsou jiné a který je lepší? Pojďme se na to podívat.
Pri používaní dynamických polí a šablón v Elementore sa môžeme stretnúť s požiadavkou, kedy potrebujeme od seba oddeliť jednotlivé e-maily, ktoré pochádzajú z Elementor formulára, a to na základe nejakého dynamického poľa, či vstupu od návštevníka stránky.
Pri používaní Elementor Slidera som narazil na jednu malú, ale o to horšiu chybičku. Pri zobrazení Slidera na celú šírku, sa nedá v texte jednotlivých slidov nastaviť dodržiavanie fixnej šírky obsahu hlavného containera.
Ak naša webová stránka disponuje prihlasovaním užívateľov, je dobré urobiť rozdiel medzi prihláseným a neprihláseným užívateľom.
Transparent (alebo „Naked“) header (transparentná hlavička) je relatívne často žiadaný prvok na webovej stránke. Človek by čakal, že tak banálnu a žiadanú vec bude mať v sebe Elementor nejakým spôsobom zakomponovanú, ale opak je pravdou.
Spamové komentáre, ktoré pochádzajú najmä z cudzích krajín, sa stávajú nočnou morou, najmä v prípade väčších a navštevovanejších webových stránok. Google preto vyvinul vynikajúci prostriedok, ako s nimi bojovať – reCAPTCHA – je dostupná zadarmo pre každého, kto má Google účet.
V minulom článku sme si založili vlastné typy príspevkov a vlastné polia, ktoré sme prilepili k týmto príspevkom. Dnes si ich zobrazíme.
Niekedy je potrebné, aby sa z kontaktného formulára vytvoreného v Elementore, okrem štandardného emailu posielaného administrátorovi, odosielal aj druhý nezávislý email návštevníkovi stránky, napr. ako potvrdenie o doručení jeho správy.
Elementor a Mioweb – pro mnohé na první pohled téměř dva srovnatelné pagebuildery, ale pojďme se na to podívat zblízka a trošičku rozebrat hlavní rozdíly. Oba jedou na WordPressu, oba využívají systém Drag&Drop (přetáhni&pusť) a práce s nimi je velmi podobná, ale:
Potrebujete vložiť do vašej WordPress stránky kód Google Analytics, Facebook Pixel, alebo nejaký iný kód? Môžete na to pre každý typ kódu použiť samostatné špecializované pluginy (neodporúčam), alebo využite niektorý z týchto všeobecných postupov a všetky kódy vložte na jedno miesto.
Potrebujete poradiť s nejakým WordPress problémom?
Spýtajte sa vo Facebook skupine WordPress pre začiatočníkov, radi pomôžeme.
PRIDAŤ SA DO SKUPINY